Porady

panele-posadzka-w-mig

PANELE - posadzka w mig!

Panele laminowane to dzisiaj lider wśród materiałów stosowanych do wykończenia podłóg. Ich użycie daje gwarancję nie tylko trwałej i estetycznej posadzki, ale przede wszystkim pozwala na szybkie jej ułożenie oraz natychmiastowe użytkowanie.

Zobacz więcej
boazeria-w-nowej-odslonie

BOAZERIA w nowej odsłonie

ŚCIENNA OKŁADZINA Z DREWNIANYCH DESEK ZNÓW WRACA DO ŁASK. WE WSPÓŁCZESNE ARANŻACJE DOSKONALE WPISUJĄ SIĘ ZARÓWNO STARE ODNOWIONE BOAZERIE, JAK I NOWOCZESNE OKŁADZINY.

Zobacz więcej
dzialka-pod-budowe-domu

DZIAŁKA pod budowę domu

Dla planujących budowę domu wiosna to wzmożony okres poszukiwań działek budowlanych. Na co warto zwrócić uwagę, by wybór miejsca pod budowę domu okazał się korzystny dla naszej rodziny?

Zobacz więcej
segregujemy-ekonomicznie-problem-na-czasie

Segregujemy ekonomicznie - PROBLEM NA CZASIE

Głównym sposobem na pozbycie się śmieci jest ich składowanie na wysypiskach. Jednak się one przepełnione i nie spełniają swoich funkcji. Jak możemy skutecznie walczyć z zalewającą nas lawiną odpadów. a przy okazji zaoszczędzić?

Zobacz więcej
elewacja-w-kratke

ELEWACJA w kratkę

W czasie majówkowych podróży po Polsce napotkamy różnorodne formy budownictwa regionalnego. Naszą szczególną uwagę przyciąga zwykle malownicza technologia muru pruskiego - dzisiaj zobaczymy ją nie tylko w skansenach.

Zobacz więcej
kalendarium-sezon-w-ogrodzie

KALENDARIUM : Sezon w ogrodzie

PRZYCINANIE KRZEWÓW NA RZECZ ROZROSTU I ESTETYKI --- Przycinanie drzew i krzewów to ważny zabieg pielęgnacyjny wpływający na wygląd, zdrowie i obfitość kwitnienia roślin. Młode rośliny najlepiej przyciąć tuż po posadzeniu, skracając wszystkie pędy mniej więcej o 1/3 długości. W ten sposób pobudzimy je do wzrostu i uformujemy. W przypadku starszych okazów przycinamy zbyt długie gałęzie, pamiętając, aby nie zdeformować rośliny. Corocznie usuwamy gałęzie chore, suche i nadłamane, a także pędy krzyżujące się albo nadmiernie zagęszczające wnętrze drzewa bądź krzewu. Najlepiej prześwietlać rośliny wczesną wiosną, zanim jeszcze ukażą się liście. Można je wówczas obejrzeć w całej okazałości i zadecydować, które z fragmentów należy usunąć. Łatwo wtedy także manewrować sekatorem. Ponadto rośliny pozostające w uśpieniu dobrze znoszą skaleczenia, a rany wraz z ruszeniem soków szybko się zabliźnią. Odpowiednią porą na zabiegi są bezdeszczowe dni, z temperaturą powyżej zera. Nie martwmy się, że złym cięciem uszkodzimy roślinę. Większość gatunków (szczególnie liściastych) dobrze znosi nawet zbyt intensywne i nieumiejętne przycinanie. Przez jakiś czas mogą oczywiście źle wyglądać, ale wkrótce nowe przyrosty zasłonią to, co niechcący popsuliśmy, a następnym razem zrobimy to już na pewno o wiele lepiej.

Zobacz więcej
pokoj-dla-malych-dam

POKÓJ dla małych dam

Pomysł aranżacyjny mamy kilkuletnich dziewczynek opierał się na stworzeniu uniwersalnej bazy, która sprawdzi się w każdym wieku.

Zobacz więcej
fuga-jak-z-nut

FUGA jak z nut

Rodzaj zastosowanej spoiny będzie miał kluczowe znaczenie dla trwałości całej okładziny, dlatego wybór fugi powinien być poprzedzony analizą jej składu oraz właściwości.

Zobacz więcej
PSB Mrówka Jasło
Siedziba:
ul. Floriańska 121, 38–200 Jasło
Telefon: 13 445 60 25
E-mail: katarzyna.tutro@psbmrowka.com.pl
NIP: 655 197 44 39
REGON: 366438684